Restaurants in Main Market

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują rzadsze dania – risotto, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również nie tak znane potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Posiłek koniecznie musi zawierać również wino. Lampka białego wina to we Włoszech kanon. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film