restaurants main market square krakow

Świetna włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Spośród licznych alternatyw, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, łączy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film